Rahvastepall on endiselt pop 15. november õp Andres Kutser

15. novembri hommikul rivistusid Pärnu koolide 4.-5. klasside poiste kibedamad viskekäed Pärnu Spordihallis, et üksteiselt mõõtu võtta ja parimad välja selgitada.

Sellel aastal oli kohale tulnud koguni 12 kooli, kes eelmise aasta kohtade järgi loositi kolme alagruppi, pluss siis uustulnukad. Esimene mäng viis Paikuse poisid kokku Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi palluritega. Oli oodata kibedat mängu ja nii ka läks. Ärevaid hetki küll oli, aga 2:0 võit oli alustuseks hea sissejuhatus. Järgmise mängu pidasime Pärnu Tammsaare Kooliga. See võit tuli samuti numbritega 2:0, aga tunduvalt lihtsamalt ning kindlamalt. Kolmas mäng viis kokku Jõõpre Kooliga. Olime nende kahte esimest mängu kõrvalt tähelepanelikult jälginud ja teadsime täpselt, kes on head viskajad ja kes head püüdjad. Mäng oligi väga tasavägine, aga meie kahjuks lõppes kõige napimalt 2:1 „jõõprekate“ võiduga. Seega alagrupis II koht, mis tähendas järgmises voorus kokkuminekut esimese alagrupi võitja ehk Pärnu Mai Kooliga. Selle mängu võidu korral oleksime olnud nende hulgas, kes hakkasid mängima medalitele. Kahjuks nii ei läinud. Võitlus oli kõva, aga „Mai“ jäi kindlalt 2:0 peale.

Seega jätkasime turniiri kohtadele 4.-6. Pärnu Ülejõe Põhikooliga mängisime taas hea mängu, kus võitja selgitamiseks läks vaja kolme setti. Seis 2:1 tähendas nappi, aga valusat kaotust. Ja oligi käes viimane mäng. Eelmise aasta võitjale Audru Koolile jäime küll numbriliselt 2:0 alla, aga mängupildi järgi oleks võinud seis ka vastupidine olla. Seega kokkuvõttes 6. koht.

Väike lohutus, aga tase oli sel aastal ikka väga tugev. Kuues koht nii tugevas konkurentsis ei ole üldse halb tulemus. Paikuse Kooli eest olid väljas: Tomi Järvekülg, Pert Ilisson, Jan Johan Kartau, Harald Nisumaa, Oskar Olviste, Silver Suvorov, Krisander Kruusa ja Karl Tõnuri. Kindlasti saite hea kogemuse ja osadel teist on võimalus samal võistlusel veel ka järgmisel aastal osaleda. Olite tublid!