Kummituslikkus pälvis tunnustuse 06. mai õp Monika Vaher

Vabariiklikule kunstiolümpiaadile said sel aastal kutse kaks meie kooli 9. klassi õpilast - Meribel Malviste ja Kärol Allika.

Lõppvoor toimus Tartu Kunstikoolis ja Pallases. Teadmiste vooru põhiteemaks olid klassitsism, romantism ja realism nii Eestis kui maailmas, kuid ülesanded sisaldasid ka visuaalkunsti põhimõistete kasutamist, teadmisi proportsiooni-, perspektiivi- ja värvusõpetusest ja aasta jooksul meedias kajastatud kunstisündmustest.

Kodutöö teemaks oli Kummitus(likkus) vanas mõisahoones. Vabalt valitud joonistustehnikas töö lähtus folkloorsest või omaloomingulisest kummitusloost, mis on seotud konkreetse Eesti mõisaga.

Kohapealseks oskuste praktiliseks ülesandeks oli NOËP muusikale Young Bliood City (Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tunnuslugu) plaadiümbrise kujundamine.

Tulemusi lubas žürii nädala jooksul. Küll aga sai olümpiaadi korraldaja - Kunstihariduse Ühingu - eripreemia Meribeli joonistus Vasalemma mõisa kummituslikkusest.

Olümpiaadiks aitasid õpilasi ette valmistada õpetajad Annika Oltre ja Marju Rajasalu huvihariduskeskusest ja kunstiõpetaja Monika Vaher.